‚Rick Astley‘ Hodlers utrzymać ceny Bitcoin powyżej $60K

Nowa rasa inwestorów Bitcoin, którzy nie chcą „zrezygnować z tego aktywa“, utrzymała ceny i rynki na wysokim poziomie w tym tygodniu.

Dynamika rynku Bitcoin jest napędzana między innymi przez zbliżające się IPO Coinbase 14 kwietnia. Najnowszy raport od dostawcy analiz on-chain Glassnode donosi, że dodatkowy impuls pochodzi z zamiaru Grayscale, aby przekształcić swój Bitcoin Trust w fundusz giełdowy (EFT).

Analityk Willy Woo ukuł nową terminologię dla posiadaczy Bitcoin, oznaczając ich jako „Rick Astely buyers“ po brytyjskim piosenkarzu, który miał swój jeden hit cud w 1987 roku.

„To są silne ręce, które nigdy cię nie oddadzą [czytaj: hodowanie monet na zawsze], ani nie zawiodą [czytaj: nigdy nie pozwolą, aby ich saldo sat spadło]“.

Woo przytoczył wykres pokazujący zmianę płynnej podaży, która wciąż była głęboko na czerwono, wskazując, że monety nie poruszały się ani nie były wydawane. Metryka ta wskazuje tempo, w jakim monety przekraczają próg płynności do niepłynności.

#Bitcoin trzyma się mocno w tym tygodniu, ponieważ dane on-chain sugerują, że starzy wyjadacze zachowują spokój.

Analizujemy:
– Rick Astley HODLers (h/t @woonomic)
– Ekspansja podaży Stablecoin
– Metryki cykliczne, które należy uważnie obserwować

Przeczytaj więcej w The Week On-chain👇https://t.co/VGwUnL8taX

– glassnode (@glassnode) 12 kwietnia 2021 r.

Nigdy Cię nie oddam ….

Raport dodał, że Bitcoin HODLer Position Change używa 155 dni jako miary „starych monet“, w tym, że nie zostały one dotknięte przez ten okres czasu.

155 dni temu było około połowy listopada, kiedy ceny BTC były notowane w górę z $16k do $18k po początkowych dwóch przejęciach MicroStrategy, zauważa.

„W rezultacie prawdopodobne jest, że monety zakupione przez instytucje pod koniec 2020 i na początku 2021 roku zaczynają dojrzewać po przekroczeniu progu 155 dni (zakładając, że trzymały się w prawdziwym stylu Ricka Astleya)“.

Trend wzrostowy w tej metryce będzie prawdopodobnie kontynuowany, pod warunkiem, że ci instytucjonalni nabywcy będą nadal trzymać. W związku z tym, że wiele funduszy poszukuje zysków w znacznie dłuższym terminie niż krótkoterminowi daytraderzy i spekulanci, niechęć do sprzedaży prawdopodobnie będzie się utrzymywać.

Perspektywy ceny Bitcoin

W momencie pisania tego artykułu, Bitcoin był notowany na poziomie 60 250 dolarów, według Tradingview.com. Dotknął on $60.800 podczas wtorkowej porannej sesji azjatyckiej po spadku poniżej psychologicznego poziomu cenowego pod koniec handlu 12 kwietnia.

BTC obecnie wzrasta o około 3% od tego samego czasu w zeszłym tygodniu, osiągając nowy rekord wszech czasów na poziomie 61 150 dolarów 12 kwietnia.

Jak donosi CryptoPotato, dane on-chain potwierdziły, że górnicy są obecnie wstrzymani, a BTC przechowywany na giełdach spada, co sugeruje niechęć do posiadania aktywów gotowych do sprzedaży.